logo_RR

Dlaczego warto?

Urządzenia w Twoim gospodarstwie oraz w domu będą zasilane w pierwszej kolejności ekologiczną energią wyprodukowaną ze słońca. Dzięki temu miesięczne rachunki za energię elektryczną pobieraną z sieci ulegną realnemu obniżeniu.

Od początku do końca realizacji mogą Państwo liczyć na pomoc oraz wsparcie ekspertów, a dzięki doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom pracowników technicznych mają Państwo pewność, że instalacja została wykonana poprawnie i zgodnie ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa.

Energia wyprodukowana przez fotowoltaikę to nie tylko korzyści ekonomiczne, ale również troska o środowisko, gdyż jest jednym z najczystszych źródeł energii.

Dzięki współpracy z renomowanymi instytucjami finansowymi (m.in. Alior Bank) innogy Polska daje możliwość skorzystania ze zróżnicowanych i dogodnych form finansowania inwestycji.

Wypełnij formularz

oddzwonimy i przedstawimy szczegóły oferty

Przepraszamy,
wystąpił błąd

Spróbuj ponownie.

powrót

Dziękujemy,
formularz został wysłany.

powrót

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie, co nie skutkuje negatywnymi konsekwencjami.

Jak to działa?

Fotowoltaika-obrazek

Ogniwa fotowoltaiczne, budujące moduły fotowoltaiczne, pod wpływem działania promieni słonecznych wytwarzają prąd stały. Ten zaś trafia do falownika (inwertera), urządzenia, które przekształca prąd stały na prąd zmienny (umożliwiając zasilanie urządzeń elektrycznych w domu lub firmie).

Instalacja fotowoltaiczna (PV) nie wiąże się z jakąkolwiek dodatkową wymianą instalacji elektrycznej, kabli czy też gniazdek.

Najważniejszym elementem systemu fotowoltaicznego odpowiadającym za przekształcenie prądu stałego na prąd zmienny jest FALOWNIK (INWERTER).

Najważniejsze elementy systemu fotowoltaicznego PV:

  • Moduły fotowoltaiczne
  • Inwerter (falownik)
  • System montażowy
Wszelkie informacje dotyczące ilości wprowadzonej do sieci energii wyprodukowanej w mikroinstalacji fotowoltaicznej przyłączonej do OSD innogy STOEN Operator są dostępne pod numerem telefonu: +48 22 821 31 31 lub adresem e-mail: operator@innogy.com.

1740zł*
ROCZNA OSZCZĘDNOŚĆ

Instalacja fotowoltaiczna na dachu skośnym o mocy 3,24 kWp

Liczba modułów JA Solar

12 sztuk

Moc pojedynczego modułu

270 W

Pole modułów

20 m2

Masa modułów

216 kg

Szacunkowa roczna produkcja energii*

3 240 kWh

Brak emisji CO2

2,67 tony

Szacunkowa produkcja energii elektrycznej w roku [kWh]

chart

Chcesz wiedzieć więcej?

Na budowę instalacji o wielkości nieprzekraczającej 40 kWp nie jest wymagane pozwolenie na budowę.

W przypadku instalacji dla domu średnia wielkość instalacji to 4 kWp. Przeciętne roczne zużycie energii w gospodarstwie domowym to 5 MWh, czyli instalacja o mocy 4 kWp jest w stanie wyprodukować nawet do 76% rocznego zapotrzebowania (3,8 MWh).

Instalacja fotowoltaiczna działa bezobsługowo, więc nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów obsługi (wyjątkiem są awarie modułów, które zdarzają się bardzo rzadko). Same moduły nie wymagają stałej konserwacji, warto jednak raz na jakiś czas dokonać przeglądu instalacji pod kątem prawidłowości jej pracy jak i dokonać inspekcji wizualnej modułów po bardziej intensywnych burzach i/lub porywistych wiatrach jak i na okoliczność występowania punktowych zabrudzeń np. odchodów ptaków (mogą w dłuższej perspektywie czasu doprowadzić do uszkodzenia modułów).

Tak. Ogniwa fotowoltaiczne pracują przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych i temperatury. Jedynym warunkiem ich pracy jest obecność promieniowania słonecznego. W okresie zimowym instalacja produkuje mniej energii niż latem (produkcja w miesiącach zimowych stanowi około 20% produkcji z okresu letniego). Ponadto, ogniwa fotowoltaiczne nie pracują w nocy.

Moduły fotowoltaiczne są bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia oraz czynniki atmosferyczne. Śnieg i deszcz (czyli zachmurzenie) powodują, iż moduły nie pracują w optymalny sposób. Natomiast wiatr chłodzi moduły (szczególnie latem) co przekłada się na ich większą moc.

Masz więcej pytań? Sprawdź nasze FAQ lub

*Obliczenia i wizualizacje mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Obliczenia własne na podstawie ogólnodostępnych danych, przy założeniu, że całość wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii jest zużywana na potrzeby własne, bez uwzględnienia produkcji nadwyżek energii elektrycznej. Roczna oszczędność oznacza szacunkową oszczędność na zakupie energii elektrycznej i dystrybucji energii, przy założeniu szacunkowej rocznej produkcji energii wskazanej w tabeli oraz stawki taryfowej za energię elektryczną i dystrybucje w wysokości ~0,58 zł/kWh brutto dla inwestora indywidualnego. Obliczenia nie uwzględniają kosztów budowy instalacji fotowoltaicznej.