Jak przepisać prąd na nowego właściciela?

Czas czytania:0min0s
0%
jak-przepisac-prad-na-nowego-wlasciciela

Planujesz przeprowadzkę? Nowe mieszkanie to duża radość i satysfakcja. Z pewnością jednak masz na głowie dużo spraw. Jedną z nich na pewno są kwestie związane z dostawami prądu. Warto rozważyć je zanim zamieszkasz w nowym miejscu. W końcu nie chcesz chyba mieszkać w domu bez dostępu do światła czy działającej pralki lub lodówki, prawda? Nie wiesz jak załatwić formalności takie jak przepisanie licznika prądu czy podpisanie umowy energetycznej? Czytaj dalej, podpowiemy i damy wskazówkę jak zrobić to w mniej niż 15 minut.

Określ od kogo przepisujesz licznik prądu

Zostałeś właśnie dumnym posiadaczem własnego mieszkania? Gratulacje! Pierwsze emocje opadły i zastanawiasz się czy podołasz wszystkim skomplikowanym procedurom? Remont, urządzanie, umowy, rachunki - doskonale rozumiemy, że od nadmiaru formalności może rozboleć głowa! Jednak w jednej sprawie możemy Cię uspokoić – kwestie energii okażą się prostsze niż myślisz. Przepisanie licznika prądu będzie szybkie i nieskomplikowane. Wszystko dzięki nowemu portalowi „Przejmij licznik” od innogy Polska!

Przepisanie licznika elektrycznego na inną osobę nigdy nie było tak proste! Wystarczy zebrać potrzebne dokumenty i wprowadzić dane na stronie https://przejmijlicznik.innogy.pl

Niezależnie od tego, co to za mieszkanie, jeśli chcesz w nim zamieszkać z pewnością będziesz potrzebować regularnych dostaw prądu. Od tego jednak, jaka jest przeszłość związana z energią w Twoim nowym domu, zależy to, jakiego rodzaju procedury będą konieczne do tego, by przepisać licznik i podpisać nową umowę. Inne formalności będą konieczne w przypadku gdy przejmujesz lokal od dewelopera, inne kiedy kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym, a jeszcze inne kiedy przejmujesz licznik od osoby zmarłej. W każdym z tych przypadków musisz zgromadzić różnego rodzaju potrzebne dokumenty i dane.

Przygotuj dokumenty i znajdź potrzebne dane do przepisania licznika

Internetowe narzędzie do przepisywania licznika energii od innogy dzieli cały proces na 3 główne ścieżki. Jak załatwić formalności w każdej z nich i jakie dokumenty są potrzebne do sfinalizowania procesu zmiany właściciela licznika na nowego?

Przepisanie licznika energii elektrycznej od dewelopera

Najprościej wygląda sprawa w przypadku przepisania licznika od dewelopera. To rozwiązanie obowiązuje, kiedy chcesz się wprowadzić do nowo wybudowanego mieszkania, jako jego pierwszy właściciel. W domu nie ma prądu, a licznik jest zablokowany. To właśnie Twoja sytuacja? Potrzebujesz tylko adresu i numeru seryjnego licznika. Dodaj do tego swoje dane, wybierz ofertę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i gotowe! Teraz wystarczy, że poczekasz na maila z dokumentami do zawarcia umowy, a potem klikniesz w link, podpisując ją wirtualnie.

Do przeniesienia licznika energii elektrycznej od dewelopera na nowego właściciela nie są konieczne żadne dokumenty ani tym bardziej wizyta w salonie stacjonarnym innogy. Po uzupełnieniu przez Ciebie danych w portalu przepisań oraz wyborze oferty prądu, przygotujemy Twoją umowę, dzięki czemu licznik będzie mógł zostać odblokowany.

Przepisanie licznika elektrycznego na inną osobę

Kupiłeś mieszkanie na rynku wtórnym od innego klienta innogy? Aby przepisać licznik i podpisać nową umowę na prąd potrzebny będzie wypełniony i podpisany protokół zdawczo-odbiorczy. Zgromadź też wcześniej dane zdającego oraz informacje na temat samego licznika. W tej ścieżce warto pamiętać, że jeśli byłeś już kiedyś, albo nadal jesteś, klientem innogy, potrzebna będzie również ostatnia faktura lub umowa. Jeśli nie miałeś dotąd umowy z innogy, będziesz musiał wykonać autoryzację zwrotnym przelewem 1-złotowym. Dodaj do tego swoje dane, a potem, tak jak w przypadku mieszkania od dewelopera, po prostu wybierz ofertę najlepszą dla siebie. I gotowe! Czekaj na dokumenty, które otrzymasz drogą mailową.

Jak widać, przepisanie licznika energii elektrycznej w innogy wcale nie jest trudne czy skomplikowane. Co ważne, nie wymaga też od przejmującego wizyty w salonie stacjonarnym. Warto jednak pamiętać, że w ten sposób przepisać licznik można wyłącznie od klienta innogy.

Przepisanie licznika prądu po śmierci

Ostatnią możliwością jest przepisanie licznika po osobie zmarłej. Jeśli to właśnie Twój przypadek, powinieneś przygotować skan dokumentu potwierdzającego Twoje dziedziczenie po zmarłym kliencie innogy Polska w postaci postanowienia sądowego lub aktu poświadczenia dziedziczenia. Tutaj do zmiany nie jest wymagany protokół zdawczo-odbiorczy. Kolejnymi danymi, które trzeba będzie wpisać, aby załatwić sprawę online, jest numer seryjny licznika i jego wskazania oraz PESEL osoby zmarłej. Dalej ścieżka jest dokładnie taka sama jak w poprzednich wariantach – podajesz swoje dane i wybierasz ofertę, a potem czekasz na finalizację procedury podpisania umowy. Prawda, że proste?

Wystarczy, że będziesz pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu wymienionych powyżej dokumentów, a całość procedur związanych z przepisaniem licznika prądu po śmierci poprzedniego właściciela zajmie Ci nie więcej niż 15 minut. Dzięki temu masz więcej czasu, by skupić się na wyborze odpowiedniej oferty energii, a umowę na prąd zawrzesz wygodnie online.

proces przejęcia licznika

Jak wybrać najlepszą ofertę energii elektrycznej?

Procedura przepisania licznika na inną osobę dzięki użyciu internetowego narzędzia od innogy stała się niezwykle prosta. Zastanawiasz się jednak jak wybrać właściwą taryfę? Oferta najlepsza dla mnie – co to właściwie znaczy? Jaka będzie najkorzystniejsza umowa na dostawę prądu i co o tym decyduje? Spokojnie, już pomagamy i wyjaśniamy!

Z pewnością chcesz żeby oferta prądu była korzystna finansowo, wygodna, najlepiej wymagająca od Ciebie jak najmniej uwagi na co dzień. To zrozumiałe. Jeśli chodzi o koszty, warto zastanowić się np. nad wyborem odpowiedniej taryfy – tutaj decydujące jest to, w jakich godzinach planujesz najczęstsze korzystanie z prądu. Jeśli np. bardzo długo pracujesz, a wszelkie obowiązki domowe typu prasowanie, pranie czy odkurzanie nadrabiasz wieczorem, warto byś zwrócił uwagę na umowę z taryfą weekendową. I analogicznie – w przypadku równomiernego wykorzystania energii w ciągu dnia – taryfa jednostrefowa, a w przypadku nocnych poborów prądu – taryfa dwustrefowa nocna będą najlepsze dla Ciebie.

Wybierając ofertę energii zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale również na inne aspekty, m.in. wygodną obsługę i dodatkowe usługi.

Wygoda i niemal bezobsługowość zależą zaś m.in. od długości okresu rozliczeniowego i samej umowy. Wpływ na nią i na możliwość kontroli zużycia oraz poprawności odczytów licznika ma również to, czy zdecydujesz się korzystać z internetowych narzędzi obsługowych, które udostępniają swoim klientom sprzedawcy energii. Rejestrując się np. w portalu Moje innogy zyskujesz dostęp do możliwości szybkiego płacenia rachunków oraz wglądu do faktur. Podobnie jeśli decydujesz się na wybór tych ostatnich w formie elektronicznej. Nie tylko chronisz środowisko, ale i sprawiasz, że funkcjonalność jest jeszcze większa, chociażby dzięki temu, że takiej e-faktury po prostu nie zagubisz, a opłacisz ją wtedy, kiedy Ci wygodnie.

A może potrzebujesz dodatkowych usług? Chciałbyś dostać w pakiecie z energią pomoc fachowców i osobistego asystenta? Jeśli tak, zwróć uwagę na oferty produktów z taką funkcją. Zależy Ci na życiu w zgodzie z naturą i dbaniu o środowisko? Pomóc możesz wybierając eko ofertę z gwarancją pochodzenia. W ten sposób będziesz wspierać rozwój odnawialnych źródeł energii. Widać więc, że wybór ofert jest duży i tylko od tego, jakie są Twoje potrzeby, zależy to, która okaże się dla Ciebie najkorzystniejsza.

Dlaczego warto przepisać licznik energii online?

Internetowe narzędzia obsługowe, takie jak portal przepisań przejmijlicznik.innogy.pl, stanowią ogromne ułatwienie dla Ciebie jako Klienta. Korzystając z takiego narzędzia oszczędzasz czas ponieważ nie musisz stać w kolejce w salonie stacjonarnym, a dodatkowo sprawę załatwić możesz kiedy tylko Ci wygodnie, nawet w środku nocy i to z dowolnego urządzenia. Cała procedura przeniesienia licznika energii elektrycznej jest zaś tak opracowana, by nie zająć więcej niż 15 minut. To formalność tak prosta, że chciałbyś, żeby tak jak zmiana właściciela licznika prądu w innogy wyglądało załatwianie wszelkich spraw. To świetne, innowacyjne rozwiązanie, z którego w pierwszym miesiącu funkcjonowania skorzystało prawie 1000 klientów. Przejmij licznik i tchnij świeżą energię w swój nowy dom!

Załatw sprawę online w 15 minut. Przepisz licznik prądu