Czytaj w raporcie

Rynek nieruchomości, szczególnie komercyjnych, jest jednym z najszybciej rosnących obszarów polskiej gospodarki. Ubiegły rok był rekordowy zarówno pod względem oddanej do użytku powierzchni nieruchomości komercyjnych, jak i liczby wydanych pozwoleń na budowę mieszkań. Atrakcyjność polskiego rynku nieruchomości dodatkowo wzmacnia fakt, że polska gospodarka łączy w sobie cechy rynku rozwiniętego i rynku wschodzącego, oferując relatywnie wysoką stabilność i relatywnie szybki wzrost.

W raporcie „Stan rozgrzania. Rynek nieruchomości na tle trendów gospodarczych w Polsce” opracowanym przez innogy Polska we współpracy ze SpotData podsumowaliśmy zarówno obecny stan, jak i perspektywy na przyszłość dla tego rynku w odniesieniu do trendów gospodarczych.

W ciągu ostatniej dekady zasoby nieruchomości w segmentach komercyjnych wzrosły o 80-150%.

W segmencie nieruchomości komercyjnych wyróżnić możemy 4 megatrendy, które determinują jego dynamiczny rozwój:

  • konwergencja produktywności i konsumpcji między Polską a Niemcami,
  • rozwój globalnych łańcuchów produkcji,
  • transformację firm w Polsce oraz
  • zmiany preferencji i technologii zachodzące w polskim społeczeństwie.

Publikacja jest dla Ciebie, jeśli jesteś przedstawicielem:

  • dewelopera lub zarządcy nieruchomości typu biurowiec, galeria handlowa, centrum logistyczne,
  • spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej.

Produkty dedykowane dla branży nieruchomości

stacje-ladowania

Trasa do E-mobilności

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Sprawdź produkt
bitb

Multimedialny Monitoring

System monitoringu zużycia mediów w czasie rzeczywistym

Sprawdź produkt
hvac

HVAC

Efektywne kosztowo zarządzanie systemami ogrzewającymi, wentylującymi i klimatyzującymi

Sprawdź produkt
stacje-ladowania

Trasa do E-Mobilności

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Szacuje się, że do 2025 roku po polskich drogach jeździć będzie milion samochodów elektrycznych. Niektórzy zarządcy nieruchomości lub galerii handlowych już na starcie inwestują w stacje ładowania samochodów elektrycznych, które są sposobem na wyróżnienie swojego biurowca, galerii handlowej czy hotelu oraz przyciągnięcie do obiektu nowych klientów lub najemców. Ponadto po mału ładowanie staje się także usługą, która będzie przynosiła właścicielowi infrastruktury dodatkowe dochody.

W innogy Polska wiemy, jak zainwestować w stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz e-car sharing, aby wzbogacić swój biznes.

Sprawdź ofertę
bitb

Multimedialny Monitoring

System monitoringu zużycia mediów w czasie rzeczywistym

Urządzenie pomiarowe bit.B monitorujące zużycie energii elektrycznej, gazu, czy wody w czasie rzeczywistym pozwala znacznie ograniczyć zużycie mediów oraz ostrzec przed przekroczeniem zużycia od założonych norm, a tym samym wygenerować oszczędności, które pozwolą np. na obniżenie kosztów najmu powierzchni sklepowej lub biurowej. System monitoringu bit. B umożliwia również utrzymanie wilgotności oraz temperatury powietrza na stałym poziomie, co wpływa na komfort użytkowników i klientów obiektu.

W innogy Polska wiemy, jak zwizualizować pozyskane dzięki systemowi bit.B informacje, co ułatwia identyfikację obszarów wymagających usprawnień i ustalenie listy działań optymalizacyjnych w budynku.

Sprawdź ofertę
hvac

HVAC - ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja.

Efektywne kosztowo zarządzanie systemami ogrzewającymi, wentylującymi i klimatyzującymi

Duża część z urządzeń zainstalowanych w budynkach ma za zadanie poprawę komfortu osób w nim przebywających. Należą do nich między innymi systemy ogrzewające, wentylujące i klimatyzujące obiekty. Sterowanie tymi urządzeniami może następować przy wykorzystaniu podstawowego systemu lub przy użyciu zaawansowanych systemów zarządzania i nadzoru. Systemy sterujące zużyciem energii oraz optymalizacją temperatury, zwiększają komfort psychofizyczny osób znajdujących się w obiekcie. Zaawansowane systemy zarządzania i nadzoru wpływają pozytywnie także na efektywność energetyczną funkcjonowania obiektu, podnosząc jego atrakcyjność na rynku nieruchomości.

W innogy Polska wiemy, jak efektywnie sterować systemami HVAC.

Skontaktuj się z nami: biznes@innogy.com