Ujęte w raporcie

Raport innogy opracowany we współpracy ze SpotData skupia się na najważniejszych światowych megatrendach w przemyśle i stanowi odpowiedź na pytanie, co w związku z dokonującymi się zmianami czeka firmy przemysłowe w Polsce w nadchodzących latach. Jakie są konkretne obszary zmian i jakich branż będą dotyczyć najbardziej? Jak daleko są one od dostosowania się do zmian globalnych?

Raport wyodrębnia trzy globalne megatrendy przemysłowe.

Transformacja klimatyczna

Rosnące inwestycje w odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną, rozprzestrzenianie się elektromobilności, rewolucja opakowań i zero waste.

Transformacja cyfrowa

Rosnąca rola przetwarzania danych, rozprzestrzenianie się autonomicznych maszyn przemysłowych, wzmocnienie kapitału ludzkiego w nadchodzącej erze maszyn.

Transformacja organizacyjna

Przechodzenie części transakcji na platformy elektroniczne, skracanie łańcuchów dostaw i czasu reakcji na sygnały płynące od klientów, inwestycje venture w nowe modele biznesowe.

Jaka jest odpowiedź polskich firm przemysłowych na globalne trendy w przemyśle?

jsiwinski

"Już 10 lat temu wyznaczyliśmy sobie, że zredukujemy emisję CO2 o 50 proc. i do 2020 r. ten cel zrealizujemy.

To jest nasza decyzja strategiczna, która nie jest wymuszona przez regulacje prawne.

Ograniczenie zanieczyszczenia, wykorzystywanie odpadów w obiegu zamkniętym i wszystko to co prowadzi do ograniczenia zużycia energii, przekłada się na redukcję kosztów oraz poprawę bezpieczeństwa energetycznego naszej firmy."

JACEK SIWIŃSKI
Prezes Velux Polska

mbaranski

"Ze względu na rosnące ceny energii optymalizujemy procesy i wprowadzamy rozwiązania, które pozwolą zwiększyć efektywność energetyczną.

Wierzymy, że nie tylko techniczne czy technologiczne inwestycje pomagają chronić środowisko i zwiększać efektywność energetyczną, ale również edukacja wewnątrz firmy wśród pracowników."

MARCIN BARAŃSKI
Dyrektor Generalny Grupy VOX

Produkty innogy dla sektora przemysłu

fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne

Chcesz, aby działalność Twojej firmy była w mniejszym stopniu zależna od wahań cen energii elektrycznej? Zależy Ci na wspieraniu proekologicznych inicjatyw? Zainwestuj w wytwarzanie energii pochodzącej z promieni słonecznych.

Sprawdź produkt
porozmawiajmy

Czy Twoja firma jest gotowa na zmiany na rynku energii?

Jeśli zakup energii jest jedną z głównych pozycji kosztowych w Twojej firmie, już dziś dowiedz się, co możesz zrobić, aby zabezpieczyć ją przed rosnącymi cenami.

Sprawdź produkt
wiatrak

Umowa PPA na zakup energii wiatrowej

Chcesz zabezpieczyć firmę przed wzrostem cen energii? Zależy Ci na budowaniu wizerunku ekologicznej marki? Podpisz długoterminowy kontrakt PPA na dostawę prądu z farmy wiatrowej.

Sprawdź produkt