Czysta energia dla Twojego biznesu

Rok 2018 był rekordowym - firmy w Europie zawarły 1,5 GW nowych umów PPA na zakup energii z farm wiatrowych. Najwięcej tego typu kontraktów podpisano w krajach skandynawskich, pojawiły się również w niemieckim, hiszpańskim i polskim sektorze motoryzacyjnym i farmaceutycznym.

Przemysł odpowiada za ponad połowę zużycia energii elektrycznej w Europie. Umowy PPA mogą zapewnić długoterminową dostawę energii z odnawialnych źródeł, po atrakcyjnej, z góry ustalonej cenie. Stanowią widoczny wkład w rozwój zielonej energetyki i oznaczają uniezależnienie się od ryzyka wzrostu cen energii pochodzącej z tradycyjnych, wysokoemisyjnych źródeł.

ppa-map

Dołącz do grona przedsiębiorców - liderów w walce ze zmianami klimatycznymi

Zasilaj swój biznes energią pochodzącą z farmy wiatrowej innogy i zredukuj emisję CO2 do atmosfery.

Według badania Baker McKenzie, 60% ankietowanych przedstawicieli kadry kierowniczej wymieniło czynnik ekonomiczny jako główny motywator zawarcia korporacyjnej umowy PPA.

Podpisując umowę PPA na zakup energii z farmy wiatrowej Twoja firma:

zyska długookresową dostawę energii odnawialnej z gwarancją ceny

zabezpieczy się przed wzrostem kosztów wytwarzania energii z węgla

ustabilizuje koszty prowadzenia działalności i uwolni środki na inwestycje

zredukuje ślad węglowy i wzmocni wizerunek wśród klientów i partnerów biznesowych

ppa-1230

Kompleksowa usługa dostosowana do profilu Twojej działalności

innogy jest uznanym deweloperem i operatorem elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii. Jako jeden z globalnych graczy w dziedzinie energetyki realizuje projekty na całym świecie. Eksperci innogy udzielą wsparcia w wyborze modelu umowy PPA odpowiadającej strategii finansowej, inwestycyjnej i wizerunkowej oraz celom Twojego przedsiębiorstwa.

Poznaj szczegóły oferty