Wszystko, co chcesz wiedzieć o inwestycji w turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu

07/04/2020Czas czytania:0min0s
0%
Ty pytasz a my odpowiadamy

Ile prądu w skali roku może wyprodukować turbina wiatrowa? Czy jest jakaś minimalna wysokość budynku, na którym można ją zamontować? Jak szybko zwróci się inwestycja? Ty pytasz, a my odpowiadamy. Wątki, które w rozmowach z naszymi Klientami pojawiają się najczęściej, omawia Sebastian Zientara, Senior Manager w innogy Polska Solutions.

W ubiegłym roku, w całej Europie, w tym także w Polsce, obserwowaliśmy trend rosnących cen na rynku energii elektrycznej. Wzrost na Towarowej Giełdzie Energii wyniósł ponad 40%, zaś w innych krajach europejskich 50-60%. Trwające kilka miesięcy prace nad legislacją w zakresie podwyżek cen prądu z pewnością wpłynęły na decyzje biznesowe wielu przedsiębiorstw, zwłaszcza w zakresie długoterminowych inwestycji. Obecnie, z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, zapotrzebowanie na energię w biznesie spada, wraz z nim również ceny.

Sytuacja jest mało stabilna, a przyszłość niepewna, warto więc myśleć o rozwiązaniach, które w dłuższej perspektywie mogą korzystnie wpłynąć na wynik energetyczny, a tym samym finansowy firmy, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Takim rozwiązaniem może być własna mikroelektrownia wiatrowa o pionowej osi obrotu. Pozwala ona nie tylko wygenerować oszczędności na rachunku za energię elektryczną, ale jest również wyraźnym sygnałem, że firma działa na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Sebastian Zientara, Senior Manager w innogy Polska Solutions odpowiada na najważniejsze pytania, które pomogą przygotować się do inwestycji w urządzenia, które przetwarzają energię kinetyczną wiatru w energię elektryczną.

wszystko-co-chcesz-wiedziec

Chcesz uniezależnić swój biznes od wahań cen energii elektrycznej? Zależy Ci na wizerunku przedsiębiorcy, który inwestuje w nowoczesne technologie wspierające ochronę środowiska?

W innogy mamy rozwiązanie dla Ciebie.

Dowiedz się więcej