Przeprowadziłeś się, kupiłeś lub odziedziczyłeś mieszkanie?

Podpisz nową umowę na energię elektryczną - już teraz wszystkie formalności załatwisz całkowicie online bez wychodzenia z domu!

Sprawdź, jak odczytać licznik prądu i zgłosić jego stan, na czym polega usługa e-odczytów oraz inne informacje dotyczące licznika energii w Twoim domu

Chcesz dowiedzieć się, co oznaczają wskazania na Twoim liczniku prądu i jak w najwygodniejszy sposób podać ilość wykorzystanej przez Ciebie energii? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące licznika prądu. Obejrzyj film, w którym objaśniamy, jak odczytać stan licznika. Dowiedz się więcej o usłudze e-odczytów, dzięki której samodzielnie podajesz odczyt licznika i płacisz za realne zużycie energii elektrycznej. Te oraz inne informacje na temat licznika prądu znajdziesz wszystkie w jednym miejscu.

Obejrzyj nasz film, który objaśnia, jak odczytać stan licznika:

...lub sprawdź instrukcję poniżej:

Jak sprawdzić wskazanie licznika dwukierunkowego?

Wskazania licznika przyjmowane są na podstawie odczytu dokonanego przez upoważnionego kontrolera. Terminy odczytu wskazań licznika ogłaszane są przez innogy Polska w zawiadomieniach wywieszanych w budynkach mieszkalnych. Jeśli podczas wizyty nasz kontroler nie zastał Cię w domu, wówczas stan licznika możesz podać nam na jeden z dwóch sposobów:

 • Kontaktując się z jednym z naszych Konsultantów przez chat dostępny codziennie w godzinach 8-22
 • Przesyłając poprzez formularz kontaktowy
 • Dzwoniąc na infolinię pod numer: 22 821 46 46

Jeśli chcesz samodzielnie zgłaszać stan licznika, sprawdź usługę e-odczyt dostępną w Moje innogy (Na czym polega usługa e-odczyt?)

E-odczyt jest usługą, dzięki której samodzielnie co miesiąc podajesz odczyt licznika i płacisz za realne zużycie energii elektrycznej. Jeśli zdecydujesz się na aktywację usługi, nie będziesz już rozliczany na podstawie prognoz zużycia.

Usługa e-odczyt nie zastępuje odczytu kontrolera. W ostatnim miesiącu Twojego cyklu rozliczeniowego odczyt zostanie wykonany przez kontrolera, a następnie pojawi się na Twojej fakturze oraz w serwisie Moje innogy. Odczyt kontrolera jest wiążący.

Dzięki usłudze e-odczyt możesz kontrolować swoje swoje zużycie energii na wykresie dostępnym w serwisie Moje innogy.

Za pośrednictwem portalu zapłacisz też fakturę  (Jak dokonać e-płatności w Moim innogy?).

Korzystanie z e-odczytu wiąże się z automatyczną aktywacją usługi e-faktura (Co to jest e-faktura?). Niezależnie od wybranego cyklu rozliczeniowego e-faktury będziesz otrzymywał co miesiąc.

Decydując się na aktywację e-odczytów nie masz możliwości korzystania równolegle z jednorazowej usługi podaj stan licznika (Na czym polega usługa podaj stan licznika?).

Dowiedz się więcej o usłudze e-odczyt i obejrzyj film:

E-odczyt jest dostępny dla Klientów indywidualnych mieszkających w Warszawie (dla taryfy G11, G12, G12w), którzy zawarli Kompleksową Umowę Sprzedaży Energii Elektrycznej i Świadczenia Usług Dystrybucji dla Klientów Indywidualnych z 6-cio lub 12-sto miesięcznym cyklem rozliczeniowym z prognozą.

E-odczyt dostępny jest tylko dla użytkowników serwisu Moje innogy. Uruchomienie i korzystanie z usługi jest bezpłatne. Aby aktywować e-odczyt wystarczy, że:

 1. Zalogujesz się do serwisu Moje innogy i wejdziesz w zakładkę „Produkty i usługi”,
 2. Znajdziesz sekcję “E-odczyt: Jak aktywować?” i klikniesz „Aktywuj usługę”.
 3. W celu aktywacji usługi podaj aktualny odczyt swojego licznika oraz zaakceptuj regulamin usługi.
 4. Jeśli dodatkowo chcesz otrzymywać powiadomienia przypominające o podaniu stanu licznika w dniu otwarcia okna odczytowego, zaznacz pole „Chcę otrzymywać powiadomienia o udostępnieniu formularza dla podania e-odczytu”.
 5. Do 14 dni status Twojej usługi z „Nieaktywna” zmieni się na „Aktywna”.
 6. Po otrzymaniu od nas potwierdzenia aktywacji usługi możesz od następnego miesiąca, w trakcie trwania okna odczytowego, podać e-odczyt. Przykładowo, jeśli usługę uruchomiłeś na początku lutego, a wraz z nią wprowadziłeś odczyt aktywujący, wtedy kolejny odczyt będziesz mógł podać dopiero w marcu w trakcie trwania okna odczytowego.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem serwisu Moje innogy? Zarejestruj się na moje.innogy.pl

Jeśli z usługi e-odczyt korzystasz od początku cyklu rozliczeniowego, wystawimy Ci 5 (dla 6-cio miesięcznego cyklu rozliczeniowego) lub 11 (dla 12-sto miesięcznego cyklu rozliczeniowego) faktur rozliczeniowych powstałych w oparciu o podawane przez Ciebie odczyty licznika. Ostatnia faktura rozliczeniowa, wystawiona na koniec cyklu, będzie zawierała dodatkowe rozliczenie oparte na odczycie dokonanym przez kontrolera poboru energii.

E-odczyt należy podawać regularnie co miesiąc w trakcie trwania okna odczytowego, między 17 a 27 dniem każdego miesiąca.

Gdy okazjonalnie zdarzy się, że jeden raz nie podasz e-odczytu w wyznaczonym terminie, zużycie zostanie oszacowane na podstawie poprzednich miesięcy. Jeżeli natomiast nie podasz e-odczytu przez 2 kolejne miesiące, zgodnie z regulaminem usługa zostanie dezaktywowana.

Błędnie wprowadzony e-odczyt możesz skorygować na dwa sposoby:

 • Kontaktując się z jednym z naszych Konsultantów przez chat dostępny codziennie w godzinach 8-22
 • Dzwoniąc na infolinię pod numer: 22 821 46 46

Aby dezaktywować usługę e-odczyt:

 1. Zaloguj się do serwisu Moje innogy i wejdź w zakładkę „Produkty i usługi”,
 2. Znajdź sekcję “E-odczyt” i kliknij „Dezaktywuj usługę”.
 3. Status Twojej usługi z „Aktywna” zmieni się na „Nieaktywna”.
 4. Po dezaktywacji usługi powrócisz do poprzedniego sposobu rozliczeń na podstawie wystawionych prognoz oraz fakturowania. Twoje faktury nadal będą wystawiane w formie elektronicznej w serwisie Moje innogy.

Jeśli planujesz remont mieszkania wymagający modyfikacji instalacji elektrycznej przygotuj następujące dokumenty oraz dane:

Dokumenty wraz z danymi możesz dostarczyć wysyłając je poprzez formularz kontaktowy

Wypełnione i przesłane zgłoszenie, nie wymaga dodatkowej akceptacji z naszej strony - możesz rozpocząć niezbędne prace zaraz po jego przesłaniu.

W odpowiedzi na wysłaną wiadomość otrzymasz informację z terminem wizyty serwisu technicznego w celu ponownego oplombowania licznika.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące działania Twojego licznika skontaktuj się z jednym z naszych Konsultantów na chacie dostępnym codziennie w godzinach 8-22.

Jeśli Twój licznik nie działa prawidłowo przygotuj:

Reklamację możesz dostarczyć skanując i wysyłając ją poprzez formularz kontaktowy

Powiązane pytania FAQ

Klienci czytali również: Umowy Faktury Liczniki